Depilacja laserowa – gdzie warto ją wykonać?

Gładkie nogi na wiele lat bez potrzeby ich regularnego golenia lub depilowania? To możliwe! W takim przypadku warto zdecydować się na usługę depilacji laserowej. Co warto wiedzieć o depilacji laserem? Gdzie najlepiej wykonać taki zabieg?

Depilacja laserowa – czy warto?

Niechciane włoski można usuwać wieloma metodami. Golenie jest szybkie i skuteczne, lecz daje krótkotrwałe efekty. Z kolei depilacja woskiem, pastą cukrową lub depilatorem może być bolesna. Dostępne są także nowoczesne depilatory IPL, niemniej jednak nie działają one na wszystkie włoski, a efekty nie zawsze są optymalne.

Aby usunąć włoski na stałe, warto pomyśleć o zabiegu jak depilacja laserowa. To właśnie on rekomendowany jest dla osób, które chciałyby zapomnieć o regularnym goleniu i depilowaniu niechcianego owłosienia, a także o podrażnieniach i o straconym na te procedury czasie.

Chociaż zabieg depilacji laserowej jest dość drogi, to jednak najlepiej spojrzeć na niego w perspektywie czasu. Dzięki niemu można pozbyć się włosków praktycznie na stałe, a tym samym cieszyć się przyjemnie gładką skórą już zawsze.

Na czym polega depilowanie laserem?

Depilacja laserem jest zabiegiem wykorzystującym nowoczesne urządzenia laserowe, które pozwalają na usunięcie włosków trwale. Wykorzystują one światło laserowe, które po wniknięciu w skórę niszczy włosek z jego korzeniem i mieszkiem włosowym.

Dla osiągnięcia najlepszych efektów zabieg depilacji laserowej warto wykonać w serii składającej się z paru zabiegów. Zwykle wykonuje się od 3 do 5 procedur, aby dzięki temu można było pozbyć się praktycznie wszystkich włosków ze skóry. Wynika to z faktu, że owłosienie ma różne fazy wzrostowe, a laserem można usuwać jedynie włoski w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu.

Gdzie warto wykonać depilację laserową?

Dzisiaj gabinety oferujące usługi depilacji laserowej są oferowane w wielu punktach. Gdzie depilacja laserowa w Rzeszowie jest możliwa do wykonania?

Warto wziąć pod uwagę oferty gabinetów kosmetycznych oraz gabinetów medycyny estetycznej, które dysponują nowoczesnym zapleczem w postaci urządzeń laserowych. Obecnie używane są także takie lasery, które mogą usunąć włoski w różnych kolorach, dzięki czemu świetnie nadają się także dla jasnego owłosienia.

Dodatkowo warto także sprawdzić opinie na temat gabinetów. Wystarczy wyszukać je w internecie, aby dowiedzieć się, gdzie można otrzymać wysokiej jakości obsługę w miłej atmosferze.

Należy natomiast unikać wykonywania zabiegu poza gabinetami, ponieważ istnieje ryzyko, że będzie on wykonany nieprawidłowo, co może skończyć się pojawianiem skutków ubocznych, na przykład poparzeń.

Depilacja laserowa – ile kosztuje zabieg?

Koszty związane z depilacją laserową są zależne od wielu czynników, między innymi od wielkości obszaru zabiegowego czy typu lasera używanego w gabinecie.

Zazwyczaj za mały obszar trzeba zapłacić około 100 złotych, na przykład za wąsik, natomiast większe obszary jak ręce, łydki, uda czy pachy to koszt około 200-250 złotych za jedną procedurę.

Wiele gabinetów oferuje także swoim klientom specjalne pakiety depilacji laserowej. Wykupując je z góry, można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych na jednym zabiegu.

Dokładne ceny związane z wykonaniem zabiegów depilacji laserowej można znaleźć bezpośrednio na stronach internetowych gabinetów.

Podsumowanie

Gdy zatem celem są gładkie nogi, pachy czy okolica bikini, warto zdecydować się na zabieg depilacji laserowej. Razem z nim można cieszyć się aksamitną skorą na praktycznie każdej części ciała. Dodatkowo dzięki specjalnym pakietom zabiegowym koszty wykonania procedury mogą być jeszcze niższe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 11 =