Gogle narciarskie dziecięce – niezbędne dla każdego małego narciarza

Jazda na nartach może być kapitalnym pomysłem na rodzinne ferie zimowe. Przy kupowaniu wyposażenia dla malucha nie można wtedy zapomnieć o goglach!

Narciarstwo nie jest zarezerwowane tylko dla dorosłych. Teraz szusowanie na białym puchu zaczynają coraz młodsze dzieci – już kilkulatki kapitalnie radzą sobie na dwóch deskach. Przy zakupie właściwego wyposażenia dla swojej pociechy trzeba także wybrać gogle dziecięce. Asortyment jest spory. Jakie gogle narciarskie dziecięce będą najlepszym zakupem?

Gogle dziecięce – dla komfortowej i bezpiecznej jazdy na nartach

Gogle narciarskie nie są rekomendowanym, lecz niezbędnym wyposażeniem do jazdy na nartach – podobnie jak wiązania, buty czy odpowiedni strój. Właściwie dopasowane gogle dziecięce to wtedy przede wszystkim najwyższy komfort jazdy w zróżnicowanych warunkach, a ponadto poprawa bezpieczeństwa.

W pierwszej kolejności gogle mają na celu ochronę oczu przed słońcem oraz promieniowaniem UV. Słońce odbijające się od białego śniegu może oślepiać i nadwyrężać wzrok, dlatego gogle o przyciemnionych szybkach mogą temu zapobiegać. Także poprzez filtr UV zabezpieczają one wzrok przed niebezpiecznym wpływem promieniowania słońca.

Także gogle narciarskie dziecięce chronią oczy przed mechanicznym wpływem śniegu, drobinek lodu oraz wiatru. Mogą one powodować podrażnienie oczu oraz pogarszają widoczność, więc zastosowanie gogli to gwarancja bezpiecznej zabawy na białym puchu.

Jakie gogle narciarskie dla dziecka warto kupić?

W porównaniu do gogli dla dorosłych gogle narciarskie dziecięce charakteryzują się mniejszymi rozmiarami, a także designem, który może przypaść do gustu maluchom – dziewczynkom i chłopcom.

Gogle dla dzieci można kupić obecnie w wielu sklepach, między innymi w sklepach sportowych, salonach optycznych jak Cezar – Okulary: https://c-o.com.pl/gogle-dzieciece,c41,pl.html. Aby wybrać właściwy model, warto zwrócić uwagę nie tylko na dopasowanie gogli do głowy małego narciarza, ale również na materiały, kształt szybki, jej kolor oraz dodatkowe filtry i powłoki.

  1. Materiał szybki

Tanie gogle dziecięce najczęściej wykonane są w całości z plastiku – również szybka jest wtedy plastikowa. Chociaż za takie akcesorium nie trzeba wtedy płacić dużo, to jednak lepiej zainwestować w lepszej jakości model. Plastikowa szybka jest w wyższym stopniu narażona na zarysowania, pękanie. Alternatywa to gogle z szybkami poliwęglanowymi, które są trwalsze i wytrzymalsze.

  1. Kształt szybki

Najlepszym zakupem będą gogle dziecięce narciarskie, których kształt szybki jest lekko zakrzywiony. Zapewniają wtedy znacznie lepszą widoczność niż te, które mają proste szybki. Zatem jazda z takimi goglami jest bezpieczniejsza.

  1. Kolor szybki

Najczęściej kupowane są gogle narciarskie dziecięce, które mają szybki w kolorze pomarańczowym, czerwonym, zielonym czy niebieskim. Zasadniczo, im jaśniejszy kolor szybki gogli, tym więcej przepuszcza ona światła. Wobec tego okulary z jasnymi szybkami są polecane na dni bardziej pochmurne, gdy na stoku jest ciemniej. Te o mocno przyciemnionych szybkach zapewniają wtedy lepszą ochronę przed ostrym słońcem.

Niektóre firmy oferują gogle narciarskie z opcją wymiany szybki. W tym przypadku można zmienić ją tak, aby pasowała do obecnej aury.

4. Powłoki szybki

Szybka gogli narciarskich dla dzieci może być dodatkowo wykończona różnymi powłokami. Obowiązkowo powinna być to powłoka ochronna 100% UV, która blokuje promieniowanie słoneczne i dzięki temu chroni oczy przed niebezpiecznym promieniowaniem UVA oraz UVB.

Dodatkowym atutem będzie powłoka polaryzacyjna. Poprawia ona jakość widzenia podczas ciemniejszych dni, a także w mocnym słońcu – powoduje wyostrzenie widoczności.

  1. Rozmiar gogli

W końcu gogle dziecięce powinny być też dopasowane do główki dziecka – producenci mogą zaoferować modele w różnych rozmiarach, dlatego można wtedy indywidualnie dopasować je do wieku malucha oraz kształtu i wielkości jego głowy.

Gdy zatem planujesz wyjazd na narty albo na snowboard, nie zapominaj o zakupieniu odpowiednich gogli dla swojej pociechy, by zapewnić jej pełne bezpieczeństwo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 2 =