Implanty stomatologiczne – wskazania i ceny. Czy warto je wybrać?

Wśród dostępnych metod uzupełniania braków zębowych dużym zainteresowaniem wśród pacjentów gabinetów stomatologicznych cieszą się implanty zębowe. Kiedy warto zdecydować się na ich wszczepienie? Ile kosztuje taka procedura?

Czym jest implant zęba?

Implanty stomatologiczne są jedną z najnowocześniejszych metod uzupełniania braków zębowych, jaka dostępna jest w gabinetach dentystycznych. Obecnie można skorzystać z nich wyłącznie prywatnie, za opłatą – zabiegi w tym zakresie może wykonać między innymi dentysta w Krakowie posiadający odpowiednią praktykę w tym zakresie.

Sztuczny ząb w formie implantu składa się z wszczepu, który jest umieszczany bezpośrednio w kości, natomiast na nim nakłada się uzupełnienie braku, na przykład koronkę lub protezę stałą. Taka budowa powoduje, że implanty zębowe mogą z powodzeniem zastępować zwykłe zęby i zachowują się niemalże tak, jak one.

Implanty stomatologiczne – kiedy warto?

Na implanty zębowe warto zdecydować się po to, aby trwale uzupełnić braki zębowe. Implanty znajdują zastosowanie zarówno w przypadku braków pojedynczych, jak i tych mnogich. Można też wykorzystać je u pacjentów z bezzębiem, czyli wtedy, gdy pacjent nie ma już żadnych naturalnych zębów.

Implanty zębowe wybierane są przez osoby, które chciałyby uniknąć negatywnych efektów zakładania protez ruchomych, w tym dyskomfortu czy kompleksów, a także protez stałych jak mostki, które wymagają oszlifowania i często leczenia kanałowego okolicznych zębów.

Zalety implantów zębów

Wśród najważniejszych zalet związanych z założeniem implantów zębowych znajdują się poniższe:

  • Naturalny wygląd – implant wygląda praktycznie identycznie jak naturalne zęby, dlatego nie odróżnia się na ich tle.
  • Wieloletnia trwałość – implanty zębów mogą być używane nawet przez kilkadziesiąt lat, a niektórzy producenci dają na nie dożywotnie gwarancje.
  • Wygoda – implant, który zachowuje się jak naturalny ząb, jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu, ponieważ nie powoduje on dolegliwości jak ból, otarcia, problemy z mową czy z żuciem pokarmów.
  • Szerokie zastosowanie – dentysta w Krakowie może wykonać implant zębowy w przypadku jednego braku, ale także u pacjentów ze znacznie większymi brakami zębowymi.

Implanty stomatologiczne – ile kosztują?

Jako główny minus implantów zębowych postrzega się głównie ich cenę. Jest to najdroższy typ uzupełnienia braku zębowego, jednak należy pamiętać o tym, że ma on liczne zalety, co powoduje, że stanowi on bardzo dobrą alternatywę dla innych protez zębowych.

Zwykle dentysta w Krakowie pobiera za jeden implant stomatologiczny opłatę na poziomie od 4 do 5 tysięcy złotych. W przypadku mnogich braków ceny są już wyższe, dlatego też trzeba przygotować się na koszt kilkunastu tysięcy, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wyceny są wykonywane indywidualnie, dlatego najlepiej udać się do stomatologa na konsultację implantologiczną.

Gdzie można wykonać implanty zębów?

Obecnie implanty stomatologiczne nie podlegają refundacji, dlatego też należy wykonać je w gabinecie prywatnym. Usługa oferowana jest dzisiaj w różnych gabinetach i klinikach, także skoncentrowanych na zabiegach implantologicznych.

Najlepszym wyborem będzie sprawdzony dentysta w Krakowie specjalizujący się w implantologii, który może wykonać zabieg na najwyższym poziomie. Z ofertami gabinetów i klinik stomatologicznych prowadzących usługi w ramach implantologii stomatologicznej można zapoznać się bliżej online.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 49 = 59