Treningi EMS – jak działają i kiedy warto z nich skorzystać?

Słyszałeś już o treningach EMS, ale nie wiesz, dokładnie, na czym polegają? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące nowości na rynku fitness – treningów elektrostymulacji mięśniowej!

Gdy chcesz zdecydować się na EMS w Warszawie, w mieście działa wiele klubów, gdzie można zapisać się na zajęcia tego typu. Oferty są zaprezentowane na ich stronach internetowych.

Czym jest EMS?

EMS to skrót pochodzący od angielskiego Electric Muscle Stimulation. Tłumaczenie to elektrostymulacja mięśni albo stymulacja elektryczna mięśni. Jest to rodzaj treningu personalnego, w trakcie którego stosuje się prąd elektryczny, aby wspomagać pracę aparatu mięśniowego całego ciała.

Treningi EMS są obecnie bardzo popularne, ponieważ dzięki nim można osiągnąć o wiele lepsze efekty niż w trakcie zwykłych ćwiczeń na siłowni lub w klubie fitness. Oznacza to, że wystarczy jedynie około 20 minut 1-2 razy w ciągu tygodnia, by uzyskać oczekiwane efekty!

Jakie korzyści daje trening EMS?

Skorzystanie z treningu EMS jest związane z wieloma zaletami. To nie tylko oszczędność czasu, lecz świetne efekty.

Przy pomocy treningów EMS można:

  • Zrzucić nadmiar zbędnych kilogramów,
  • Poprawić wygląd swojej sylwetki,
  • Ujędrnić ciało,
  • Pozbyć się cellulitu,
  • Wzmocnić siłę mięśniową,
  • Rozbudować masę mięśniową,
  • Poprawić kondycję,
  • Pozbyć się bólów kręgosłupa,
  • Zredukować obrzęki.

Ze względu na krótki czas trwania treningów EMS w Warszawie może doskonale sprawdzić się dla osób zapracowanych, które po pracy nie mają już czasu na chodzenie na siłownię lub do klubu fitness.

Nie można zapominać także o tym, że ćwiczenia tego typu nie są prowadzone pod obciążeniem, co oznacza, że mogą korzystać z nich bezpiecznie osoby z dolegliwościami kręgosłupa, problemami stawowymi czy w trakcie rehabilitacji.

Gdzie skorzystać z treningów EMS?

Aktualnie treningi EMS dostępne są tylko w wybranych klubach sportowych, siłowniach i klubach fitness.

W Warszawie dostępne są one między innymi w klubie intime.pl, który specjalizuje się w prowadzeniu treningów z wykorzystaniem nowoczesnych aparatów do elektrostymulacji mięśniowej.

Dokładne oferty klubów można znaleźć na ich stronach internetowych, gdzie znajdują się również informacje o cenach treningów EMS.

Trening EMS – krok po kroku

Zapisanie się na trening w klubie

Obecnie na trening można zapisać się całkowicie online, na stronie klubu, albo można zrobić to telefonicznie lub osobiście.

Konsultacja z trenerem personalnym

Osoby, które po raz pierwszy chcą wziąć udział w treningach EMS, biorą na początku udział w konsultacji z trenerem personalnym. W jej trakcie przeprowadzane są pomiary ciała, w tym jego masa, wysokość, poziom tkanki tłuszczowej. Następnie omawiane są cele treningowe. Trener personalny pyta też o tryb życia i stan zdrowia klienta. Na tej podstawie przygotowywany jest plan treningu personalnego.

Włożenie stroju do treningu EMS

Ćwiczenia odbywają się w specjalnym stroju, który zawiera elektrody doprowadzające impulsy elektryczne do mięśni.

Ćwiczenia według ustalonego planu

Następnie ćwiczenia prowadzone są zgodnie z wcześniej przygotowanym planem treningowym. Wykonuje się konkretne rodzaje ćwiczeń, które pokazuje trener. Można też oglądać je na ekranie urządzenia do treningu EMS.

Zazwyczaj zaleca się ćwiczenie przez około 20 minut i wizyty w klubie 1-2 razy na tydzień. To wystarczająco, aby uzyskać bardzo dobre rezultaty ćwiczeniowe już w ciągu pierwszego miesiąca. Regularne treningi pozwalają na uzyskanie najlepszych efektów, aby dzięki temu zadbać o swoje zdrowie, wygląd oraz pozytywne samopoczucie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 79 = 88