Zmarszczki mimiczne można wymazać z twarzy. Zobacz, jak to zrobić!

Zmarszczki powstające podczas ruchu mięśni twarzy, czyli zmarszczki mimiczne to dla wielu kobiet poważny kompleks. Teraz jednak można się ich pozbyć? Jak to zrobić?

Skąd biorą się zmarszczki mimiczne?

Bardzo często można zobaczyć je już na twarzy młodych kobiet, ponieważ nie są one zmarszczkami pochodzenia starzeniowego. Zmarszczki mimiczne, ponieważ to właśnie o nich mowa, są efektem ruchów mięśni twarzy, które powodują, marszczenie się i naprężanie skóry, a w efekcie przyczyniają się do widocznych na niej bruzd i załamań.

Najczęściej zmarszczki mimiczne lokują się w poniższych partiach twarzy:

  • Na czole – widoczne są jako zmarszczki pionowe oraz poziome,
  • Przy oczach – zmarszczki w zewnętrznym kąciku oka określane jako kurze łapki, zmarszczki na dolnej powiece,
  • Przy ustach – bardzo często widoczne są u osób palących papierosy, są to tak zwane zmarszczki palacza.
  • Przy nosie – bruzdy nosowo-wargowe.

Zmarszczkom mimicznym można zapobiegać przez ograniczenie zbyt ekspresyjnej mimiki, właściwą pielęgnację twarzy, ochronę skóry przed promieniowaniem UV, jednak nie zawsze działania te są w pełni skuteczne. Właśnie dlatego tak wiele kobiet poszukuje sposobów na to, aby pozbyć się zmarszczek mimicznych. W jaki sposób to zrobić?

Zmarszczki mimiczne – pielęgnacja cery to podstawa

Gdy na skórze zauważalne są zmarszczki mimiczne, wtedy podstawą zawsze jest właściwa pielęgnacja. Dzięki niej można skutecznie poprawić kondycję skóry i zapobiec dalszemu pogłębianiu się problemu.

W pielęgnacji skóry ze zmarszczkami mimicznymi duże znaczenie ma właściwe nawilżanie, ponieważ cera odpowiednio nawilżona jest mniej podatna na szybsze starzenie. Warto również pamiętać również o codziennym demakijażu – najlepiej w ramach dwóch etapów oczyszczania cery. Ponadto ważna jest tonizacja, którą powinno się wykonać po każdym umyciu skóry, aby nadać jej odpowiedni odczyn pH.

Jednak pielęgnacja nie będzie wystarczająca do tego, aby pozbyć się zmarszczek mimicznych, których przyczyna leży głęboko w skórze – w jej warstwie mięśniowej. Aby usunąć tego typu zmarszczki, warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki mimiczne

Najskuteczniejszym sposobem, aby pozbyć się zmarszczek mimicznych, jest botks Kraków to miasto, w którym można skorzystać z tego typu zabiegu w renomowanych klinikach medycyny estetycznej.

Botoks polega na wstrzykiwaniu w skórę toksyny botulinowej, czyli właśnie botoksu. Jest to rodzaj substancji z rodziny neurotoksyn, która powoduje zatrzymanie aktywności nerwowo-mięśniowej na ograniczonym obszarze. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie w medycynie i również używana jest w zabiegach medycyny estetycznej.

Zabiegi na bazie botoksu są bardzo skuteczne, ponieważ substancja ta powoduje wygładzenie zmarszczki mimicznej. Wpływa ona bezpośrednio na tkankę mięśniową i to tam redukuje napięcie i tym samym zmniejsza zmarszczkę. Efekt wygładzonej, młodo wyglądającej skóry utrzymuje się nawet do około 3-6 miesięcy. Następnie można wykonać zabieg kolejny raz, aby znów cieszyć się z braku niepożądanych zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

82 − = 79