Karboksyterapia – zabieg na ciało z użyciem CO2

CO2 stosowane podczas karboksynoterapii

Zabiegi medycyny estetycznej na ciało pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Jedną z opcji jest karboksyterapia.

Medycyna estetyczna wykorzystuje różne rodzaje substancji, narzędzi i urządzeń w trosce o atrakcyjny wygląd. Pomaga ona również w przypadku niedoskonałości widocznych na ciele jak nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit, zwiotczenia. Na te problemy polecana jest karboksyterapia.  Kiedy warto zdecydować się na karboksyterapię?

Karboksyterapia – co to jest?

Zabieg o tajemniczo brzmiącej nazwie karboksyterapia polega on zastosowaniu dwutlenku węgla – CO2 klasy medycznej. Jego wyjątkowe właściwości są doceniane nie tylko w medycynie estetycznej, ale też w innych dziedzinach medycyny, na przykład w leceniu ran, owrzodzeń, łuszczycy, dolegliwości stawów czy przy zaburzeniach krążenia.  Karboksyterapia bazuje na zastosowaniu specjalnego urządzenia, które ma na celu wprowadzanie pod skórę medycznego dwutlenku węgla. Dawki CO2 stosowane w trakcie zabiegu są kontrolowane, dlatego procedura ta jest całkowicie bezpieczna.

Taka infuzja dwutlenkiem węgla prowadzi do przyspieszenia przepływu płynów ustrojowych w obszarze poddawanym zabiegowi – krwi, tlenu, składników odżywczych. Dochodzi wtedy do pojawienia się miejscowej, kontrolowanej reakcji zapalnej, która aktywuje fibroblasty, czyli komórki skórne do produkcji kolagenu i elastyny. Jednocześnie skóra jest lepiej dotleniona, zaopatrzona w ważne składniki odżywcze, więc wygląda wtedy atrakcyjnie.

CO2 – skuteczne uderzenie w komórki tłuszczowe

Szczególnie wrażliwe na dwutlenek węgla są komórki tłuszczowe. Gdy są one wystawione na jego bezpośrednie działanie, dochodzi wtedy do lipolizy, czyli do zaniku tkanki tłuszczowej i drenażu całej okolicy zabiegowej. Właśnie dlatego karboksyterapia rekomendowana jest jako zabieg na cellulit.

Jednocześnie zabieg ten pozwala na zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej, co przekłada się na obniżenie obwodów, czyli na wyszczuplenie ciała. W rezultacie możliwe jest uzyskanie bardzo dobrych efektów jako wsparcie diety redukcyjnej – odchudzającej. Sam zabieg karboksyterapii cechuje się przy tym mniejszą inwazyjnością niż zabiegi chirurgii plastycznej stosowane w celu usunięcia tkanki tłuszczowej, na przykład dla inwazyjnej liposukcji.

Kiedy warto skorzystać z karboksyterapii?

Zabieg z użyciem medycznego dwutlenku węgla posiada bardzo szerokie zastosowanie i może być on używany wtedy, gdy na skórze widoczne są różne niedoskonałości. Także zalecany jest on jako zabieg dodatkowy towarzyszący innym procedurom. Wśród wskazań do wykonania karboksyterapii znajdują się między innymi:

  • brak elastyczności skóry
  • cellulit
  • nadwaga i otyłość
  • obrzęki
  • przed i po liposukcji
  • rozstępy
  • nadmierna tkanka tłuszczowa
  • spowolniona przemiana materii
  • zaburzenia krążenia
  • zwiotczenie skóry

Ile zabiegów należy przeprowadzić?

Aby karboksyterapia mogła przynieść najlepsze rezultaty, konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Dla uzyskania optymalnych efektów najczęściej przeprowadza się serię składających się z 10 wizyt w odstępach co tydzień. Dla uzyskania jeszcze lepszych wyników zabiegowi infuzji CO2 mogą towarzyszyć także innego rodzaju zabiegi, na przykład endermologia. Gdy zatem celem jest poprawa wyglądu ciała, warto zdecydować się na skorzystanie z zabiegu karboksyterapii. To nowoczesny sposób na cellulit i inne niedoskonałości skórne.

Comments

  1. Polecam jesli nie możecie sie pozbyć tłuszczu i cellulitu z okreslonych okolic ciała. Sama ćwiczyłam dużo, zdrowo się odżywiałam, ale i tak miałam zbyt wiele tłuszczu w okolicach ud oraz pupy. Dopiero zabieg karboksyterapii przyniósł u mnie w tych okolicach dobre rezultaty 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + = 21