Kiedy warto skorzystać z usług prywatnego stomatologa?

Zęby można leczyć w placówkach mających umowę z NFZ, jak i w tych oferujących zabiegi prywatnie. Kiedy warto wybrać prywatny gabinet stomatologiczny?

Wybór odpowiedniego dentysty ma bardzo duże znaczenie. Procedury stomatologiczne wymagają właściwej wiedzy, doświadczenia, precyzji, dobrania specjalnych materiałów oraz specjalnych narzędzi. Właśnie dlatego tak wiele osób zadaje pytanie – jaki dentysta jest najlepszy? Osobom poszukującym specjalisty jak stomatolog Podhale daje dostęp do wielu gabinetów. Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na pomoc prywatnego dentysty.

 

  1. Leczenie zachowawcze

Gdy ząb ma próchnicę, przeprowadza się jego leczenie zachowawcze. Polega ono na jego oczyszczeniu oraz na wypełnieniu go odpowiednim materiałem.

 

W gabinetach mających podpisaną umowę z NFZ leczenie zachowawcze nie jest prowadzone na bazie nowoczesnych materiałów. Nadal stosuje się nieestetyczne wypełnienia szare. Właśnie dlatego prywatny stomatolog na Podhalu będzie najlepszy, by zadbać o wygląd zębów oraz o trwałość efektów leczenia.

 

  1. Endodoncja

Leczenie kanałowe, czyli endodontyczne także warto prowadzić prywatnie. Wynika to z faktu, że na NFZ można skorzystać tylko z leczenia kanałowego zębów w pozycjach od 3 do 3. Gdy zatem leczenia kanałowego wymaga ząb trzonowy, stomatolog może tylko go wyrwać.

 

 

  1. Stomatologia estetyczna

Na NFZ nie można skorzystać z zabiegów w zakresie stomatologii estetycznej. Zaliczają się do nich procedury jak wybielanie zębów czy wykonanie licówek porcelanowych.

 

Stomatolog na Podhalu może zaoferować wtedy swoim pacjentom kompleksową pomoc, by uśmiech mógł wyglądać zachwycająco.

 

  1. Protetyka

Protezy stomatologiczne – te ruchome i stałe – również warto wykonać w prywatnym gabinecie stomatologicznym. NFZ refunduje jedynie protezy akrylowe, które są najtańsze i również mało komfortowe i trwałe.

 

Prywatne gabinety stomatologiczne na Podhalu mogą zaoferować swoim pacjentom kompleksową pomoc w ramach doboru najlepszego typu protezy i wykonać ją z najwyższej klasy materiałów. Do wyboru są między innymi protezy szkieletowe, mostki protetyczne, korony porcelanowe.

 

Na NFZ nie wykona się także implantów stomatologicznych, które są obecnie najnowocześniejszą metodą uzupełniania braków zębowych. Taka procedura stomatologiczna możliwe jest tylko w gabinetach prywatnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

83 + = 89